Vodní dýmky Sahara Smoke vynikají svým netradičním designem. Již na první pohled je vidět, že se jedná o skutečně precizní práci, kterou výrobci těchto vodních dýmek provedli. Jednotlivé díly vodní dýmky Sahara Smoke jsou brandovány a díky tomu již na první pohled poznáte originální původ vodní dýmky.

Vodní dýmky Sahara Smoke jsou navrhovány a prodávány americkou společností Sahara Smoke, vyráběny jsou v Číně. Na český trh byly vodní dýmky Sahara Smoke uvedeny v roce 2011.

Vodní dýmky Sahara Smoke mají jako základní příslušenství Vortex korunku, která zabraňuje vytékání melasy z korunky během kouření. Jednotlivé dírky v korunce jsou koncipovány uprostřed na vyvýšeném středu. Díky tomu jsou Vortex korunky vhodné i pro bez nikotinové minerální kamínky Shiazo, které obsahují obvykle melasy (glycerínu) více než samotný tabák pro vodní dýmky.

Vodní dýmky Sahara Smoke je možné rozšířit nákupem redukce minimálně o jednu další hadici. Samoucpávací mechanismus je samozřejmostí a cestovní taška je také součástí základní sady. Vázy pro Sahara Smoke vynikají precizním zpracováním, bohužel je nutné říci, že některé typy mají horší stabilitu a dokáží pojmout vzhledem k velikosti dýmky méně vody, čímž kouření může být horší.

Vodní dýmky Sahara Smoke rozhodně nedoporučujeme brát na časté dlouhé cesty, protože dýmka vždy při cestách trpí a mohou na ni vznikat různé defekty, které u takto krásných dýmek rozhodně nejsou žádoucí. 
 
Máte-li moderní interiér a jste fanoušky netradičních provedení vodních dýmek, pak Vám vodní dýmka Sahara Smoke bude dělat velmi příjemnou společnost.