Objednejte dnes, u Vás již 26.02.2024

Tabáky do vodní dýmky

Tabáků pro vodní dýmky je nespočetně druhů, značek, příchutí… Nejstarší tabáky k dostání v České republice jsou tabáky značky Nakhla vyráběné v Egyptě, které se vyznačují velmi autentickou příchutí s minimálními chemickými přísadami. Tyto tabáky jsou v Česku velmi oblíbené a právoplatně si zde vydobyly své místo. Tyto tabáky seženete snad v každé čajovně v České republice. 

Mezi základní oblíbené příchutě patří jablko, meloun, višeň, broskev, meruňka… Z netradičních příchutí to je např. kardamon, skořice či Earl Grey. Mezi nejprodávanější příchutě patří meloun, višeň a jablko, které mají velmi příjemnou ovocnou a svěží chuť.

Edice MIZO od značky El Nahkla patří mezi tabáky do vodních dýmek, které obsahují více melasy. Díky tomu je chuť více uložena v tabáku, dým je hustší, avšak na úkor síly tabáku, takže pro pokročilejší uživatele, kteří dýmku kouří kvůli její síle, nejsou až tak vhodné.

Z dalších značek je dobré zmínit arabské tabáky Al Fakher, které jsou koncipovány trochu jiným způsobem než tabáky El Nakhla. Tyto tabáky jsou nařezány na daleko menší kousky. Tím pádem obsahují menší lístečky více plochy, aby nesly na sobě více melasy. Samotné příchutě tabáků jsou velmi autentické. O způsobu výroby těchto tabáků lze pouze polemizovat, avšak pokud by se jednalo o umělá dochucovadla, pak mají daleko lepší chutě než výše zmíněné tabáky od El Nakhly. 

Tabáky do vodní dýmky značky Al Fakher se v korunce pro vodní dýmky chovají trochu odlišně a je potřeba volit trochu jiné nastavení a množství uhlíků. Možnost připálení těchto tabáků je skoro nemožná, protože obsahují hodně melasy, která se jenom tak nevysuší ani nepřepálí – to je také způsobeno tím, že tabák je natrhán na menší kousky, proto v korunce tabák má více vzduchu a tedy možnost se chladit a lépe dýchat.

Nutné je zmínit velmi příjemné tabáky značky Prince, které jsou vhodné především pro začátečníky, protože jejich síla není tolik velká a začínající kuřáky nebudou tolik škrábat v krku jako výše zmíněné značky. Jejich ovocné složky jsou velmi příjemné a také autentické po právě kouřené přichuti.

Copyright © 2006-2024 Svět dýmek.cz - vodní dýmky